आउदै गरेको दशैँ र बढ्दै गरेको महंगी

समय-समाचार

नेपालीहरुको ठूला चाड दशैतिहार अाउदैछन। खाडी लगायतका मुलकहरुमा रहेका युवाहरूको घर जाने, दशै मान्ने ठूलो सपना छ जो उही बढदो महंगीको कारणले कसैको अधुरो हुनसक्छ भने कसैको सोचेजस्तो नहुन सक्छ। सामान्य तरिकाले दशै मनाउन पनि असामान्य ढंगले खर्च गर्नुपर्ने हुन्छ, बाध्यता बनिदिन्छ। कतिपयले त दशैमा खर्च धेरै हुन्छ भनेर घरै नजाने निर्णय गरिसकेका छन्। महंगी कै कारण बर्षाैपछि पनि परिवारसंग दशै मनाउन चाहेर पनि नसक्नेहरुका बाध्यता र पीडा कसले बुझिदिने??? प्रश्न झनै महंगो छ।

महंगी बढदो छ। नेपालमा शासन ब्यवस्था र तन्त्रहरु फेरिदै जाँदा जनताले साच्चै महसुस गरेको र प्रत्यक्ष प्रभाव पारेको बिषय “बढदो महंगी” नै हो। कुनै यस्तो क्षेत्र छैन जहाँ महंगी नबढेको होस। जहाँसुकै, जेसुकैमा महंगी अचाक्ली, मनोमानी र अत्याधिक रुपमा बढेको पाईन्छ। दैनिक उपभोग्य सामाग्री देखि लिएर स्वास्थ्य, शिक्षा, यातायात जस्ता बस्तु तथा सेवाहरु साह्रै महंगा भएका छन् । सामान्य नागरिकले दु:खजिलो गरेर जीवन चलाउन समेत निकै गाह्राे भएको छ।

लाखौं नेपालीहरु यही महंगी बिरुद्ध लडन, परिवार…

View original post 397 more words

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s