बेरोजगारीको बिडम्बना: कतारमा कुलत

समय-समाचार

मुलुकमा ब्याप्त बेरोजगारी, आकाशिदो महंगी, जताततै बढेको भ्रष्टाचार अनि निराशाजनक स्वार्थी राजनीतिबाट आजीत भई अन्तिम अस्त्रको रुपमा भबिश्यमा केही गर्न सकिन्छ कि भनेर म लगायत उनीहरूले बैदेशिक रोजगारीलाई रोज्न बाध्य भएको पाईन्छ। बढदो आवस्यकता, असीमित आकाँक्षा, तामशी जीवनशैलीका कारणले मानिसका असन्तुष्टिहरु बढन गई सो पूरा गर्नेे शिलशिलामा खाडीमा गाडी चलाउने देखि भेडा चराउने लगायतका काम गर्न युवाहरू तयार हुन्छन्। माैशमी प्रतिकुलता (जाडोमा अति चिसो गर्मीमा अति गर्मी) का बावजुद पनि बिहानै चारैबजे उठेर दिनहुँ ड्युटी जानु, मीठो नमीठो जस्तो भए नि खानु, स्वभिमान र आत्मसम्मानलाई थाँती राखेर अर्काको खटनमा रहेर काम गर्नुलाई सानो र कम महत्त्वको मान्न सकिन्न। मुलुकको अर्थतन्त्र धानेको रेमिटान्स प्रत्येक महिना पठाएर घर परिवारको सुख र खुशीका निम्ति पराई देशमा काम गर्न तयार हुनुलाई हलुका रुपमा लिएर महत्त्वहीन ठान्नु न्यायोचित हुन सक्दैन। जिम्मेवार युवाहरु आफ्नो घरपरिवारप्रति आफ्नो उत्तरदायित्व पुरा गर्न खाडी मुलुकमा पनि जस्तोसुकै अप्ठ्यारो परिस्थितिको सामना गरि नियमित रुपमा काममा जाने, प्रत्येक महिना या आलोपालो रुपमा…

View original post 896 more words

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s