कथा: मोबाईलका तस्बिरमा कृषा

समय-समाचार

लेखकः तुलसी आचार्य

मेरी जीवनसाथी कृपाले फेशबुकको मेसेन्जरमा पठाइदिएकी थिइन् हाम्री छोरी कृषाको तस्बिर अघिल्लो रात । बाहिर हेरे, हिउँ फ़ुस्फ़ुसाई रहेको थियो । अंग्रेजी फेब्रवरीको महिना थियो । अमेरिकाको न्युह्याम्सायर राज्यको डुर्हाम भन्ने ठाउँमा अवस्थित कटेज अफ डुर्हम भन्ने अपार्टमेन्टको एउटा कोठाभित्र बिस्तारामा पल्टिरहेको म नउठीकनै झ्याल बाहिरको दृश्य नियाल्न सक्थे । घरी—घरी झ्याल बाहिर हेरिरहेको थिए । बिहानको यस्तै ७ बजेको थियो । शनिबारको दिन थियो । कलेज जानु थिएन । काम थियो लुगा धुने, अर्को हप्ताको गृहकार्य गर्ने, तर हतारो थिएन । छोरी कृषाकै फोटो हेरिरहे ।

छोरीको तस्बिरलाई हेर्दै बाहिरतिर फेरी हेरे । त्यसरी नै हिउँ परिरहेको थियो,जसरी सिमलको रुखबाट भुवा उडेर छरपष्ट हुन्छ । माइनसमा थियो बाहिरको तापक्रम । यद्पी म कोठाभित्र हिटरको न्यानोको मज्जा लिइरहेको थिए । त्यहाँमाथि ब्लाङ्घकेटले बेरिएको थिए । झ्यालबाट प्रष्टै देखिन्थ्यो धुपी, सल्लो र देब्दारका रुखहरु । खुइलिएका थिए हिउँले, कुनैलाई पर्दै गरेको हिउँले घप्लक्कै ओढाएको थियो सेतो घुम्टो ।…

View original post 918 more words

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s