खबुस देखि जेट एयरवेजसम्मको सपना

Beautiful write-up.

समय-समाचार

गर्मी माैसमको शुरूवात, ड्युटी उही, दैनिकी उही साथीसंगी उही, एकनासको दैनिकी, बिहानै गयो, साँझमा अायो, खाना खायो, सुत्यो। गर्मीको कारण कामको सिलसिलामा अलिबढी अाराम मिल्छ। काम र अारामको समय तापक्रम बढे अनुसार “काम कम अाराम बढी” को सिध्दान्त अनुसार निर्धारण गरिएको छ। मैले काम गर्ने ठाउँमा जस्तो अन्य ठाउँमा यस्तो सुबिधा नहुन सक्छ, सायद छैन। चिसो मिनरल पानी, वातानुकुलित अाराम घर, काम र अारामको समय निर्धारण जस्ता सुबिधाले गर्मीमा पनि केही राहत मिलेको छ। ३२° हुँदै ४०° तापक्रम पुग्दै गर्दाका हालका शुरुवाती गर्मी माैसम छिप्पिएर ६८°/७०° सम्म पुग्ने गर्छ।अप्रिल देखि अक्टोबर सम्मका दिनहरु अचाक्ली गर्मीले खाडीका अागोसरी तातेका बालुवामा लाखौं नेपाली युवायुवती अाफ्नो भबिस्य कोर्न बाध्य छन्।

अब चैं अाफ्नै देशमा, अाफ्नै गाँउठाँउमा केही न केही उद्यम ब्यवशाय गर्नुपर्छ भन्ने सोच अधिकांश युवाहरूको दिमागमा अनि एकअापसमा गफ गर्ने सिलसिलामा उब्जन्छ। यस्तो सकारात्मक सोच उब्जनुमा गर्मीको महत्त्वपूर्ण योगदान छ। गर्मीको तातो रापले युवाहरुलाई अाफ्नै ठाउँमा केही उद्यम गर्नुपर्छ भन्ने सोच्न बाध्य…

View original post 489 more words

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s